Publikováno

Z kterého konce na vývoj v Androidu?

Dnešní zákulisní pohled je z úplně opačného konce spektra věcí, které ve Foxycu řešíme. Vedle Natur portfolia dřevěných produktů se velká část našeho úsilí koncentruje na elektroniku pro žongléry. A protože chceme dodávat moderní řešení, potřebujeme aplikaci k našim produktům.

Výsledkem je toto: Bluetooth Mesh + Flutter.

Stáli jsme před rozhodnutím v čem to psát a na jaké technologie se spolehnout. První aplikace byla čistý Android a nefungovala špatně ale nebylo to ono. Potřebovala vidět na všechny poi, nedokázala se dopřipojit po spuštění projektu, port pro iOS byl jen bláhový sen a fungovala fakt špatně na telefonech od Huawei a Xiaomi. Takže to nebyla cesta vpřed. A tak jsme se vrátili zpátky na začátek a přehodnotili náš přístup. Výsledkem je toto: Bluetooth Mesh + Flutter. Díky této kombinaci bysme měli být schopní vyřešit problém s dosahem, počtem připojených zařízení i podporou pro Android a iOS.

A tak jsme tady, píšem knihovny pro Flutter, ladíme na Androidu a doufáme, že v dohledné době zvládneme vydat naši první aplikaci. Držte nám palce.

Vojta